Zavolejte nám
+420 737 235 102
Nebo nám napiště
spl@spl.cz
Katalog

Krimpování

Technika krimpování slouží ke spojování elektrických vodičů, přičemž se vodič vloží do svorky (kolíku, dutinky), která je pak deformována při vysokém tlaku, čímž dochází k tavení za studena. Plocha průřezu velikosti tisíciny palce* se zmenší a odstraní se tak prakticky všechna prázdná místa v kontaktu, ve kterých se lisovaný vodič nachází. Mechanická pevnost a spolehlivá elektrická spojitost jsou zaručeny. V případě ukončování vodičů v kontaktech se poslední dobou dává přednost lisování před pájením (letováním), a to z toho důvodu, že se změnily podmínky, kterým jsou elektrické konektory v současné době vystaveny.

* Pozn.: Plocha průřezu velikosti tisíciny palce je plošná jednotka označující velikost příčného řezu vodiče nebo kabelu. Plocha průřezu je ekvivalentní ploše kružnice, jejíž průměr je 0,001 palce, tj. přibližně 0,7854 milióntiny čtvrerečního palce (neboli 2,54 x 10-7 x p). 

KRIMP

Krimpování se stává důležitější metodou spojováním ve více-pinových konektorech a spojovacích zařízeních. To je nyní převládající metoda ukončení z těchto velmi spolehlivých důvodů:

 

 

Zařízení určená pro krimpování naleznete zde

Prezentace

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace