Zavolejte nám
+420 737 235 102
Nebo nám napiště
spl@spl.cz
Katalog

SPLICE SPOJENÍ - OD KABELŮ A DESEK PLOŠNÝCH SPOJŮ AŽ PO DIODY A CÍVKY

Splice je nepájené krimpované spojení kovovým páskem na koncích komponentů.

Na rozdíl od standardních kontaktů, splice spojení je aplikovatelné na jakékoliv elektrické a elektronické komponenty s různými rozměry a materiály, jako jsou např. vodiče, desky plošných spojů, cívky, kondenzátory, sensory, diody, textilie apod.  Oproti svařování a pájení je splice spoj odolný proti vibracím a jeho kvalita může být kontrolována jak při výrobě tak i po ní.

Přizpůsobení a spolehlivost řešení splice spojení je ještě posílena naším oddělením výzkumu a vývoje, které definuje optimální parametry spojení, nástroje a typ spojky již na začátku projektu.

 

Oblast  použití splice spoje

 

                                        

 

PROČ POTŘEBUJETE SPLICE TECHNOLOGII?

Protože na rozdíl od pájení nebo svařování, SPLICE technologie zajišťuje reprodukovatelnou kvalitu spojení, které je možné kontrolovat jak během výrobního procesu tak i po něm.

Reprodukovatelná kvalita

Spárování jako mechanický proces umožňuje získat reprodukovatelnou vysokou kvalitu. Se stejným nástrojem a pásem spoje zůstává kvalita výrobku stejná od cyklu k cyklu.

Plynotěsný

Deformace komponentů a spojů během procesu spojování zaručuje plynotěsné spojení.

 

Odolnost proti vybracím a deformacím

Splice spoje nezahrnují ohřev na rozdíl od pájení, a tak udržuje součásti mimo rizika hoření nebo tání a zaručuje dobré chování při deformaci a vibracích.

 

Univerzální

Splice spoj je možné provádět s různými typy součástí (PCB, dráty, cívky, senzory, plastové konektory, vlákna apod.), materiály (vlákno, teflon, chrom, ocel atd.) a velikostí..

 

 

Jednoduché pro spuštění

Díky automatizaci je možné provádět až 2000 spojení za hodinu bez zkušeností se splice technologií.

 

 

 

 

Přizpůsobitelné pro produkt

Nástroj je navržen jednotlivě pro každý produkt tak, aby spoj dokonale zapadal do součástí a vytvořil tak spolehlivé spojení.

 

Nízký elektrický odpor

Náš inženýring zaručuje stabilní nízký elektrický odpor, který zabraňuje uvolněným pramenům a dalším vadám.

 

Kompaktní

Splice umožňuje vytvoření kompaktního a konstantního rozměru s minimálními rozměry, jako je připojení průřezu 0,46 x 0,24 mm pro umělý kardiostimulátor. Úspora místa je ideální pro senzory, žárovky, topné články atd.

Kontrola kvality

Kvalita spoje je, na rozdíl od pájení, snadno kontrolovatelná, pomocí inline systémů (monitor krimpovací síly, kontrola polohy a barev kamerou, Poka Yoke atd.) nebo pomocí samostatného laboratorního vybavení (mikrografické laboratoře, tahová síla, měření výšky krimpu apod.).

Úspora nákladů 

Náhradní díly pro splice jsou levnější než díly pro svařování a pájení a je třeba je vyměnit zřídka: každých cca 300 000 - 3 000 000 sestav v závislosti na typu náhradních dílů a součástí.

 

 

JAK TO DĚLÁME?

EXPERTÝZA SPLICE SPOJE

Krok:   Co děláme Co dostanete
1. DEFINICE SPLICE PÁSKY Definujeme vlastnosti splice pásky v závislosti na typu aplikace, materiál komponenůt, pracovním prostředí a pracovní teplotě. Přesně daný typ pásky (LA, LE, CN, CE, IN), standardní zoubkovaný nebo typ M, o tloušťce 0,2 - 0,53 mm.
2. DEFINICE NÁSTROJE S pomocí softwaru FEA a databází již realizovaných spojení budeme vytvářet počítačový model nástrojů a simulovat napětí a zatížení během lisování. Typ zařízení, typ a velikost matrice (standardní, typ CI nebo speciální), tvar razníku (standardní nebo dvojitý), definice speciálních nástrojů.
3. SIMULACE SPLICE PŘIPOJENÍ S pomocí softwaru FEA stavíme komponenty počítačového modelu definovaného typu a materiálů a simulujeme napětí, zatížení a deformaci během lisování. Optimální parametry spojení a vylepšení jeho možností jsou specifikovány podle průmyslových norem a požadavků zákazníka (rozměry spoje a optimální poloha součástí, kompresní poměr, vnitřní napětí, odpor kontaktů a dotyková plocha).
4. LABORATORNÍ TESTY Vyrobíme vzorky a provedeme laboratorní studie: měření tahové síly, elektrického odporu a galvanické korozi, jakož i tepelné zátěžové testy a analýzu řezu na mikrigrafické laboratoři. Report a datový list s přesnými parametry spoje, který odpovídá normám pro splice / krimp a jsou ověřovány pro různé výšky spojů a úrovně komprese podle tolerance součásti (optimální tvar řezu, požadavky na nástroje, cílové rozměry spoje pro nastavení nástroje a zařízení apod.).
5. VÝROBA VYBAVENÍ Oddělení inženýringu přizpůsobí úroveň automatizace, rychlost, speciální možnosti a zařízení pro kontrolu kvality. SPLICE zařízení přizpůsobené požadavkům zákazníka, stejně jako požadavkům na kvalitu, automatizaci, nákladům a objemu výroby.
6. FPC ŘEŠENÍ - Kontrolní list (datasheet) se všemi optimálními rozměry a tolerancemi připojení.
- software pro měření mikroprocesů Viso 6.
- Každoroční opakované ověření spojení.
Automatizovaná kontrola kvality spojů a včasná podpora od pracovníků SM Contact Engineering.

 

Zařízení pro SPLICE TECHNOLOGII naleznete v TÉTO kategorii.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace