• czech
 

Teorie odizolování

Odizolování vodičů je jeden z nejdůležitějších kroků při jejich zpracování. Bez tohoto kroku bychom těžko mohli vodič dále použít pro další zpracování jako je pájení nebo nakrimpování konektorů proto je na kvalitu provedení tohoto kroku kladen velký důraz. 

 

Mezi základní požadavky při odizolování vodičů lze zahrnout: 

  • Kvalita provedení odizolování (nesmí dojít k poškození jednotlivích lícen vodiče nebo izolace dalších vodičů v případě vícevodičového kabelu) 
  • Délka odizolování

 

U odizolovacích automatů je celý mechanizmus poháněn buďto elektricky nebo pneumaticky, záleží na dané konstrukci. U těchto zařízení se dá nastavit jak délka odizolování vodiče, tak vnitřní průměr vodiče aby nedošlo k jeho poškození případně poškození stínění.

 

Dnes je na trhu možno nalézt nepřeberné množství odizolovacích zařízení různé kvality a provedení. Nejčastější provedení je však buďto samostatné odizolovací zařízení nebo součást stříhacího zařízení.

 

Zařízení které kombinuje střihačku i odizolovačku má hlavní výhodu - s jedním zařízením zvládnete dvě operace najednou. Tato zařízení dokáží ustřihnout vodič v požadované délce a (podle nastavení) odizolovat oba konce takto ustřiženého vodiče. Samozřejmostí je také možnost částečného odizolování, kdy zařízení provede odizolování v požadované délce ale na konci vodiče nechá izolaci na vodiči.

 

V naší nabídce najdete oba výše uvedené druhy zařízení, jak samostatné odizolovávačky tak i v kombinaci se střihacím zařízením.

 

Zde můžete ještě shlédnout videa a porovnat tak rozdíly mezi oběma druhy zařízení:

 

 

 

 

 

 
 
 
Novinky
 
 
 
 

acs2000baner

 
 
 

Poptávkový formulář

Poptávkový formulář
Poptávané zboží:

  Obnovit Captcha